Fitoplankton morski MIX

Najczęściej występujący i dostępna mieszanka fitoplanktonu, łatwa w utrzymaniu jak i hodowli. Najczęściej składa się z mieszanki kilku gatunków fitoplanktonu.

Żywy fitoplankton morski jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych pokarmów naturalnych, jakie możemy dostarczyć koralowcom, bezkręgowcom, filtratorom oraz wielu innym zwierzętom w naszym akwarium. Fitoplankton to mikroskopijnych rozmiarów glony, posiadające zdolność fotosyntezy, a co ważne dla nas, akwarystów, przy okazji produkują aminokwasy, enzymy, kwasy tłuszczowe EPA/DHA i wiele innych substancji, które są niezbędne wielu organizmom do życia. W oceanie fitoplankton jest „początkiem wszystkiego”, jest niewiarygodnie ważnym ogniwem łańcucha pokarmowego, bez niego nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie rafy. Jest pokarmem bezpośrednio i pośrednio- jest bowiem źródłem pokarmu np dla zooplanktonu, ten z kolei dla większego, którym żywią się bezpośrednio koralowce, filtratory, ryby. W warunkach akwariowych fitoplanktonu jest zawsze deficyt, rozbudowane systemy oczyszczania wody praktycznie eliminują go z wody, a zapotrzebowanie na niego jest i zawsze będzie dużo większe, niż jego dostęp.

Co daje karmienie fitoplanktonem? Trudno wypisać wszystkie korzyści, są one nie do przecenienia. Namacalne dowody tego że karmienie jest potrzebne, widać już po kilku dniach regularnego stosowania, szczególnie u koralowców miękkich i lps – pompują i wybarwiają się wprost nieprawdopodobnie! Praktycznie nie występuje zjawisko „zamykania” się korali. Koralowce są napompowane i wypolipowane praktycznie cały dzień. Każdemu polecamy spróbować, co ważne, nie ma możliwości przedawkowania tego pokarmu. Każda ilość jaką wlejemy do akwarium zostanie skonsumowana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *